Kategorie

kontakt


Urszula Figiel
uf@retrowoda.pl

(0048) 796 034 348 

Sebastian Macieja
sm@retrowoda.pl

(0048) 697 545 518

LuxusTrade Urszula Figiel Sebastian Macieja spółka cywilna
ul. Olsztyńska 24, 71-042 Szczecin
NIP 8522620065, REGON 364120854

mBank
86 1140 2004 0000 3802 7776 2773

Dostawa i płatnośćlogo ups

logo ups

Szanowni Państwo,
poziom jakości wody i obecnych w niej związków widocznych podczas codziennego użytkowania jako osad kamienny jest bardzo różny w różnych rejonach kraju. Fakt ten sprawia sporo problemów konsumentom. Po pierwsze z powodu nieestetycznego wyglądu urządzenia mającego styczność z wodą, po drugie może on wyrządzić wiele szkód w urządzeniach takich jak np. zmywarka, czajnik, prysznic. Jak sobie zatem radzić z tym problemem? Otóż mamy takie środki, które stanowią rozwiązania powyższego problemu. Poniżej przedstawię kilka rozwiązań m.in przy wykorzystaniu środków produkowanych przez firmę TENZI.
 
1. Kiedy budujemy dom, bądź mamy możliwość przerobienia instalacji wodnej stosunkowo niedrogim i łatwym rozwiązaniem jest zamontowanie zmiękczacza wody. Takie rozwiązanie praktycznie eliminuje problem z osadem powstającym po zaschnięciu wody. Żywotność naszych urządzeń (pralka, zmywarka) znacznie się wówczas wydłuża. Dodatkowo w miękkiej wodzie detergenty działają dużo lepiej. Jeśli posiadamy zmiękczacz, do czyszczenia wszelkich powierzchni idealnie do zastosowania nadaje się środek Uni Shine. Z pomocą miękkiej szmatki każda powierzchnia będzie lśniąca, dodatkowo produkt odświeży zapach w pomieszczeniu.
 
2. W momencie gdy nie mamy możliwości skorzystania z powyższego rozwiązania, pozostaje Nam drugie rozwiązanie – wycieranie do sucha powierzchni, np. szmatką z miękkiego włókna i o dużej chłonności. Rozwiązanie to jest jednak bardzo irytujące i zapewne niewielu z Państwa z niego skorzysta.
 
3. Ostatecznie pozostaje Nam okresowe (w ekstremalnych sytuacjach codzienne) czyszczenie i odkamienianie powierzchni. W przypadku urządzeń (czajnik, zmywarka, pralka, prysznic) raz na około 2 miesiące powinniśmy wykonać zabieg odkamieniania. Doskonałym produktem do tej czynności jest preparat Gran Cito. Delikatny, bezpieczny preparat do okresowego odkamieniania urządzeń. W przypadku powierzchni w łazience temat jest nieco inny. Zacieki to połączenie wody, mydła, żelii i innych kosmetyków. Do oczyszczenia zatem nie pozostaje jedynie osad z kamienia. Co więcej  powierzchnie czyszczone w łazience (kabina prysznicowa, wanna, umywalka, baterie) wymagają bezpiecznego preparatu by w sposób łatwy wyczyścić a zarazem nie zniszczyć struktury. Polecam do tego preparat Top Efekt Sanit GT. Specjalnie sprawdzony w przypadku produktów oferowanych przez sklep www.retrowoda.pl. Produkt nie wymaga dodatkowego szorowania. Doskonale rozpuszcza brud, tworząc powierzchnię hydrofobową i błyszczącą. Na szybie kabiny prysznicowej tworzy ochronny film zabezpieczający przed ponownym osadzaniem. Jest bezpieczny dla każdego rodzaju baterii umywalkowych, zestawów prysznicowych, wanien z hydromasażem itp.
 
Wyróżniamy różne typy armatury: lakierowana, chromowana, mosiężna. Ta ostatnia może ulegać tak zwanemu patynowieniu. Objawia się to zielonym nalotem na powierzchni baterii. Aby przywrócić dawny blask takiej armaturze i zapobiec ponownemu patynowieniu należy użyć preparatu Cooper Cleaner. Delikatny preparat, bezpieczny dla czyszczonej powierzchni usuwa nalot i zabezpiecza przed ponownym jego osadzaniem.

Życzę spokojnego i bezpiecznego korzystania z pięknej armatury

Z poważaniem

Dyrektor Handlowy firmy TENZI Paweł Zdziebłowski